Wózki

Wykonujemy wózki transportowe.

Prosimy o zapytania telefoniczne lub mailowe.

Innowacyjność przyczepy do rowerów polega na możliwościach kubaturowo-wagowych w transporcie miejskim.

Wózek jest w stanie przewieść objętościowo jedną europaletę.

Dostępne na rynku rowery typu Cargo wyposażone są jedynie w kosze lub są modelami trójkołowymi gdzie możliwości załadunkowe są bardzo ograniczone.

Przy zastosowaniu wózka jako wózka rowerowego dopuszczalna ładowność w świetle przepisów wynosi 150kg, a ciągnięty ręcznie może przewieźć 250 kg.

Wymiary załadunkowe / 170×60 /pozwalają na umieszczenie europojemników w dowolnych konfiguracjach / 60×40 ,20×30 /
Zastosowany w przyczepie hamulec najazdowy pozwala w przypadku cięższych ładunków na spięcie go z rowerem o napędzie elektrycznym / Ebike/.

Nasz pomysł skierowany jest do Przedsiębiorców prowadzących działalność w strefach ograniczonego ruchu , firm kurierskich ,wypożyczalni rowerowych.

Jest też alternatywą dla ekologicznego i ekonomicznego wykorzystania jako środek transportowy niezależnie od stosowanych ograniczeń w ruchu.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym spełnia warunki wózka rowerowego i może poruszać się po ścieżkach rowerowych i wszystkich drogach dopuszczonych dla ruchu rowerowego co pozwala na przyspieszenie dostaw szczególnie w aglomeracjach o dużym natężeniu ruchu.

Po odczepieniu od roweru przyczepa dzięki wygodnym uchwytom może być prowadzona ręcznie a jej wymiary pozwalają na wjazd do wnętrza lokalu / szer.90cm/.

Przyczepa do rowerów jest niezależnym środkiem transportowym który może być wykorzystany przez każdą osobę posiadającą rower .
Zastosowane w przyczepie pompowane koła o śr. 20 cali / w przeciwieństwie do wózków paletowych / pozwalają na łagodny przejazd przy zróżnicowanej powierzchni drogowej/ kostka brukowa , krawężniki, koleiny/.

Nasza przyczepa po prezentacji w ZIKiT uzyskała akceptacje Pana Marcina Wójcika Kierownika Działu ds. Mobilności Aktywnej Zarządu Dróg Miasta Krakowa, który jest zainteresowany zastosowania jej w pierwszym punkcie przeładunkowym w Krakowie przy ul. Ogrodowej.

Prototyp został sfinansowany ze środków własnych.

Przyczepa wykonana przez nas w formie platformy jest bazą do wykonywania modyfikacji które zamierzamy wdrożyć.

Planujemy wykonanie nadbudowy w formie zabudowanego kontenera , plandeki , chłodni / w oparciu o niezależny system akumulatorów pozwalających na utrzymanie
temperatury -14 stopni przez 12 godz.

Przyczepa jest również idealnym rozwiązaniem jako baza pod działalność gospodarczą typu handel , gastronomia obwożna.
W celu wdrożenia kolejnych rozwiązań niezbędne są nam dodatkowe środki na prace badawczo-rozwojowe.

Planujemy jeszcze kolejne rozwiązania w celu ułatwienia transportu w ramach programu ” ostatnia mila” m.in wózek rowerowy mający możliwość transportu europalety bez konieczności jej przeładowywania.

Z informacji uzyskanych przez pomysłodawców rozwiązań transportowych przyjaznych środowisku z krajów zachodnich UE korzystają oni ze wsparcia środkami unijnymi.

W przypadku wdrożenia projektu do realizacji również osoby zainteresowane zakupem mogą liczyć na częściowe dofinansowanie za środków unijnych

Więcej informacji udzielamy telefonicznie:
515 153 – 560
736 – 617 – 335